NEPROPÁSNĚTE! Sleva 20 % na všechny produkty Voxx s kódem: VOXX20

SpurTex® PP Standard / 5vrstvá nano rouška, 50 ks balení

Kód: 540402015
Značka: SPUR a.s.
25 Kč / ks 20,66 Kč bez DPH
Skladem, dodání do 5 pracovních dnů
Balení roušky
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ochranná 5vrstvá nano rouška z nanomateriálu. Maximální ochrana před kapénkovou infekcí a minimalizace šíření infekce, pokud je uživatel nakažen. Roušky jsou jednorázové, v zelené nebo bílé barvě (dle aktuálního naskladnění).
Roušky jsou vyrobené v ČR.
Efektivita filtrace (BFE) je 99,73%.
90 mm x 175 mm (orientační rozměry ve složeném stavu)

160 mm x 175 mm (orientační rozměry v rozloženém stavu) 
Uvedená cena je za 1 kus.

Nanorouška SpurTex® PP z filtračního materiálu SpurTex® PP L2 V11 je dle EN 14683:2019+AC:2020 klasifikována jako zdravotnická obličejová maska splňující kvalitativní požadavky pro typ II.

Nanorouška SpurTex® PP je vyráběna technologií ultrazvukového svařování a její uchycení na tvář je řešeno pomocí páru elastických gumiček a tvarovatelného nosového drátku, který umožnuje nastavit kvalitní dosednutí roušky na tvář a v oblasti kolem nosu a pod očima. Nanorouška SpurTex® PP je vyrobena z materiálu SpurTex® PP, což je třívrstvý laminát tvořený netkanými polypropylenovými textiliemi a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinilidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli. Jedna z nosných polypropylenových vrstev je řešena sendvičově. Nanorouška SpurTex® PP neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna někdy používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti (při jejich používání může docházet k odštěpování ostrých jehličkových částic, které mají potenciálně karcinogenní účinky).

Povrchové vrstvy tvořené netkanými polypropylenovými textiliemi, které jsou ve styku s pokožkou neobsahují žádná významná kožní dráždidla a mají potřebné odborné posudky.

Materiál SpurTex® PP L2 V11, ze kterého je Nanorouška SpurTex® PP vyrobena, vyhovuje evropské normě ČSN EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím v kvalitativní třídě FFP2.
Materiál SpurTex® PP L2 V11 však navíc díky unikátním vlastnostem nanovláknité filtrační vrstvy vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (20–400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm). Těchto filtračních vlastností je současně dosahováno při velmi nízkých tlakových ztrátách, což nejen podstatně zvyšuje komfort dýchání při nošení roušky, ale současně snižuje tlakovou ztrátu mezi okrajem roušky a obličejem, čímž snižuje riziko průchodu nežádoucích částic tímto prostorem.

Výrobek je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např. nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno roušku nouzově sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp a použít ji opakovaně (3–5krát). Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.