Materiály

Obsah této stránky

Vazby textilií

Pleteniny oboulícní vzorované

Pique

Zátažná vzorovaná pletenina s plastickým geometrickým vzorem. Oboulícní vazba je doplněna podkládanou nití, která zaručuje malou roztažnost do šířky. Výrobky jsou vhodné pro potisk i výšivku. Zboží je vyráběno v různých plošných hmotnostech. (170 – 220 g/m2).>

Tkaniny

Tkanina vzniká kolmým provázáním 2 a více soustav nití. Základní vazbou je plátno, kepr a atlas

Plátno

Plátnová vazba tkaniny je pevná, pravidelně se opakující vazba. Nevytváří vzor, je hladká a vhodná pro potisk i výšivku. Vazné nitě mohou být i zesíleny, potom se tato tkanina nazývá oxford a její vlastnosti můžete vyzkoušet u našich dámských halenek. Zboží je vyráběno z kvalitní česané nebo broušené bavlny, polyesteru nebo polyamidu.
Příklad použití: kloboučky, tašky, košile

Kepr

Keprová vazba tkaniny se vyznačuje šikmým řádkováním, které se pravidelně opakuje. Tkanina v keprové vazbě je volnější, hřejivější, měkčí a pružnější při zpracování než plátno, vhodná pro potisk i výšivku.
Zboží je vyráběno z kvalitní česané nebo broušené bavlny nebo ze směsi s polyesteru.
Příklad použití: čepice, kloboučky, kšilt

Froté

Smyčková tkanina z kvalitní bavlny (350 – 450 g/m2), s velmi měkkým omakem, savými a pevnými smyčkami na obou stranách.
Příklad použití: ručníky, osušky, župan

Pleteniny jednolícní hladké

Single Jersey

https://www.adler.info/img/static_images/Ke_stazeni/Materialy/5.SJ.gifJemná zátažná pletenina s charakteristickými stromečkovitými sloupky na lícní a obloučky na rubní straně. Vazba se vyznačuje tažností a měkkostí. Příze použitá ke zpracování pleteniny má vliv na
výslednou kvalitu zboží. Výrobky Adler jsou zhotoveny z kvalitní prstencově dopřádané příze. Materiál je velice vhodný pro potisk a výšivku.
Zboží je vyráběno v různých plošných hmotnostech (145 – 200 g/m2).

Pleteniny jednolícní vzorované

Výplněk

Zátažná pletenina s charakteristickými stromečkovitými sloupky na lícní a obloučky na rubní straně. Vazba je doplněna výplňkovou nití, která je vedena po rubové straně pleteniny. Přidaná nit zvyšuje savost a objem
pleteniny a zvyšuje její pevnost. Výplňkové pleteniny s objemnými a měkkými nitěmi se pro zvýšení tepelné izolace počesávají. Výrobky jsou vhodné pro potisk i výšivku.
Zboží je vyráběno v různých plošných hmotnostech (280 – 320 g/m2).

Fleece

Zátažná pletenina charakteristická hustě počesaným měkkým povrchem s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi za každého počasí. Dokáže transportovat pot a brání průniku větru. Výrobky jsou vhodné pro výšivku.
Zboží je vyráběno v různých plošných hmotnostech (280 – 360 g/m2).

Pleteniny oboulícní hladké

Interlock

Interloková vazba je tvořena dvěma oboulícními pleteninami 1:1, jež jsou sesazeny proti sobě. Vyznačuje se menší tažností a větší plností. Hustota materiálu umožňuje dosáhnout velmi hladkého povrchu, který je vynikající pro potisk i výšivku. Tento materiál kombinuje komfort, kvalitu a perfektní užitné vlastnosti. Zboží je vyráběno v plošných hmotnostech 150 g/m2.

Materiály a technologie

GORE-TEX®

GORE-TEX®Technické oděvy z GORE-TEX® jsou mimořádně trvanlivé a voděodolné, aby vás udržely v suchu. Jsou také větruodolné, aby vás udržely v teple a prodyšné, aby vás udržely v pohodě – a to po celý den. Membrána GORE-TEX® má přes 1,4 bil. pórů/cm2. Tyto póry jsou 20 tisíckrát menší, než kapka vody, ale 700 krát větší, než je molekula vodní páry. Právě proto zabraňuje průniku vody, ale napomáhá přirozenému ochlazování těla tím, že umožňuje odvětrávání potu. Speciální švy GORE-SEAM® zajišťují jejich 100% voděodolnost.

WINDSTOPPER®

WINDSTOPPER®Materiály WINDSTOPPER® kombinují větruodolnost s maximální prodyšností, abyste zůstali v teple a v pohodě. Odolnost vůči větru chrání vaše tělo před mrazivými účinky větru a nepříznivým počasím. Maximální prodyšnost zabraňuje přehřátí a přílišnému pocení tím, že umožňuje únik vodních par. Trvanlivá povrchová vrstva odolná vůči vodě poskytuje další ochranu před nepřízní počasí.

A.I.S™ - aktivní izolační systém

A.I.S™ - aktivní izolační systémLehká a hebká mikrofleeceová tkanina. Je ideální prostřední vrstvou oděvu pro outdoorové aktivity, má izolační schopnosti a schopnost odvádět vlhkost. Díky nim zůstanete v teple, v pohodlí a v suchu. Tato tkanina má speciální vlastnost – je odolná vůči větru.

D30®

D30®D3O® obsahuje unikátní patentovanou polymerovou složku s chemicky vyrobeným roztažitelným materiálem, který dokáže absorbovat energii. Molekuly tohoto materiálu se za standardních podmínek volně pohybují, ale při nárazu se uzavřou, a tím absorbují a rozptýlí energii. Poté se ihned vrátí do svého pružného stavu. Tato unikátní vlastnost umožňuje vyšší ochranu a zároveň nabízí všestranný a pružný materiál, který se dá použít k ochranným účelům - tam, kde je potřeba snížit náraz. Pozn.: D30® „netvrdne“.

A.V.S™ - aktivní odvětrávací systém

A.V.S™ - aktivní odvětrávací systémLehká tkanina high-tech, tedy za použití nejnovější technologie. Tento oděv nabízí vynikající prodyšnost, díky níž udrží vaše tělo v suchu a pohodlí i během namáhavé činnosti.

A.P.S™ - aktivní ochranný systém

A.P.S™ - aktivní ochranný systémUdrží vás v suchu a v pohodlí i v drsných podmínkách. Tato třívrstvá stavba materiálu je vyvinuta tak, aby vás ochránila před větrem, vodou a nečistotami a udržela si vysokou prodyšnost.

Cordura®

Cordura®Materiál: 100% polyamid. Vlastnosti: Cordura® je tkanina vyrobena pomocí nejnovější technologie. Je vyrobena se vzduchovou texturou polyamidových vláken, která je schopná splňovat nejpřísnější normy pevnosti a trvanlivosti, přesto zůstává lehká a stylová. Protože je to extrémně pevný a trvanlivý materiál, používáme jej k zesílení exponovaných částí oděvů, jako jsou kapsy, kolena a rukávy. Je odolná vůči vodě a nečistotám, snadno se udržuje a uchovává si svůj tvar.

Superfabric® značkový materiál

Superfabric® značkový materiálTento značkový materiál byl vyvinut díky nejnovější technologii, která představuje ohromný krok dopředu. Mění obyčejný materiál v naprosto unikátní, poskytující různé typy ochrany – kolektivně jsou tyto materiály označovány jako „Superfabric“. Nové ochranné materiály jsou maximálně odolné proti prořezání, propíchnutí a prodření, a přitom zůstávají vysoce pružné. Optimální vlastnosti jako je odolnost vůči plamenům a představují kompletní řešení na míru zákazníkům.

Coolmax®

Coolmax®Tkanina je navržena tak, aby odváděla vlhkost od těla, zvýšila rychlost schnutí, a tím vás udržela v suchu a chladu. Odvádí pot od těla pomocí kanálků ve vláknech k vnějšímu povrchu látky, kde se rychle odpaří. Funkčnost materiálu Coolmax® je skrytá ve struktuře samotných vláken a tím poskytuje konzistentní službu i po mnoha vyprání. Hebká, lehká a prodyšná tkanina je přirozená na omak, takže se v ní cítíte pohodlně a užíváte si chladivého komfortu každý den.

UV ochrana

UV ochranaPřílišné přímé sluneční záření může poškozovat kůži. Oděvy Snickers s UV ochranou mají UPF (faktor ochrany před ultrafialovými paprsky) 40+ nebo 50+. Tyto oděvy jsou testovány v souladu s mezinárodními normami EN 13758 a AS/NZS 4399:1996.

Důvěra v textilní materiály

Důvěra v textilní materiályMezinárodní asociace OEKO-TEX® je nezávislým testovacím ústavem pro testování textilních materiálů vůči škodlivým látkám podle standardu 100 OEKO-TEX® pro textilní produkty, které nepředstavují zdravotní rizika. Nálepka OEKO-TEX® označuje další výhody oděvů a jejich bezpečnost pro nošení na těle.